5 סיבות למה כדאי לכם להתחיל את הלימודים בסמסטר אביב

תתחילו את שנת הלימודים האקדמית בסמסטר אביב ותזכו לסיים את התואר בפחות זמן, ולהיות חלק מכיתות לימוד קטנות יותר – לפחות בשנת הלימודים הראשונה

את שנת הלימודים האקדמית שנפתחה בחודש נובמבר פתחו עשרות אלפי סטודנטים סטודנטיות כאשר מרביתם מעדיפים "ללכת לפי הספר" ולהתחיל את הלימודים עם פתיחתה. אבל דווקא בתקופה קשה ומורכבת זו מספר לא מבוטל של סטודנטים וסטודנטיות בוחרים לא לפספס שנה ולהתחיל את לימודיהם בסמסטר האביב שמתחיל בחודש מרץ.

להלן 5 יתרונות בולטים להתחלת הלימודים בסמסטר אביב:
 1. עם הפנים קדימה – מתחילים לחזור לשגרה:

  תוך מזעור הפגיעה באופן משמעותי בכל המעורבים בלחימה והנפגעים ממנה. על מנת לנסות לחזור לשגרה ככל שניתן, סטודנטים וסטודנטיות רבים בוחרים להתחיל ללמוד. במכללה למינהל מכינים עבור הסטודנטים והסטודנטיות מערך סיוע מקיף, תומך ומחבק, שיאפשר להם להשתלב בלימודים ולהשלימם באופן מיטבי, למשל ע"י:
  – הקלטות כלל השיעורים
  – סיוע קבוצתי ופרטני בהשלמת חומרי הלימוד
  – שעות קבלה פרטניות עם הסגל האקדמי
  – שיעורי עזר/תגבור ייעודיים
  – סיוע והקלה משמעותיים בהיבט הכלכלי ועוד.

 2. לא מפסידים זמן – אלא חוסכים:

  ישנן סיבות מגוונות לבחירה בסמסטר אביב. לפעמים מדובר במועמדים שהשתחררו מהצבא אחרי תחילת סמסטר החורף, לעיתים אלא מועמדים ומועמדות שהיו בטיול גדול בחו"ל ולא רצו לקצר אותו לטובת תחילת שנת הלימודים, ולעיתים אלו מועמדים שלא היו בטוחים מה הם רוצים ללמוד במועד ההרשמה לסמסטר החורף וההחלטה התקבלה רק מאוחר יותר.

  אבל דווקא בתקופה קשה ומורכבת זו מי שמתחילים את שנת הלימודים בסמסטר אביב לא מפסידים זמן ומפסידים שנת לימודים, אלא דווקא מרוויחים. ברוב מוסדות הלימוד בהם מאפשרים הרשמה לסמסטר אביב, הסטודנטים המתקבלים משלימים את הקורסים שפספסו במהלך סמסטר האביב ו/או בסמסטר קיץ. כך, את שנת הלימודים השנייה של התואר הם מתחילים מאותה הנקודה כמו מי שהתחילו את שנה א' בסמסטר החורף. ולכן, בשורה התחתונה, הם צפויים לסיים את התואר בפחות זמן. סמסטר אביב במכללה למינהל נפתח בחודש מרץ 2024.

 3. בלי לחץ – זמן לחשוב:

  באופן טבעי, כשמתחילים את שנת הלימודים בסמסטר האביב, מתחילים אותה בתקופה פחות לחוצה. אם לא החלטתם איזה תואר תרצו ללמוד והתקשרתם להגיע להחלטה. לימודים בסמסטר אביב נותנת לכם עוד כמה חודשי החלטה.

 4. קטן ואינטימי – כיתות קטנות:

  מכיוון שמספר הבוחרים והבוחרות להתחיל את שנת הלימודים בסמסטר אביב הוא מצומצם יותר – זה משפיע באופן ישיר על כמות הלומדים והלומדות בקורסים השונים. לגודל של הכיתה בקורסים יש השפעה ישירה על היחס שתקבלו, וסביר להניח כי הוא יהיה אישי ואינטימי יותר. בלימודים במכללה למינהל, מלבד הלמידה בכיתות קטנות בסמסטר האביב תוכלו לרכוש ידע על מגוון רחב של כלי AI. מי שירצו להשתלב בשוק התעסוקה בצורה מוצלחת, יצטרכו לדעת כיצד להשתמש בעבודה היומיומית עם כלים אלו.

 5. מישהו עשה את זה קודם:

  כאמור, מי שמתחילים את לימודיהם בסמסטר אביב, משלימים את הקורסים של סמסטר החורף במהלך סמסטר האביב ו/או בסמסטר הקיץ. במצב כזה, קל יותר למצוא מי שכבר למדו וסיכמו את החומרים העדכניים ביותר, ולהיעזר בהם.

חושבים על זה? במסלול האקדמי המכללה למינהל נפתחות מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון בסמסטר אביב – חשבונאות, חינוך, משפטים, כלכלה, כלכלה עם התמחות בשמאות מקרקעין, מנהל עסקים, מדעי המחשב, מדע הנתונים ותואר שני במנהל עסקים – מוזמנים ומוזמנות להתרשם מהן!

לרישום ומידע נוסף
  [current_url]


  רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

  אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

  מדיניות פרטיות

  לרישום ומידע נוסף
   [current_url]


   רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

   אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

   מדיניות פרטיות