לא רק מקפצה לקריירה: כך תואר ראשון יתרום לפיתוח האישי שלכם

הרבה יותר מידע תיאורטי ורכישת מקצוע – כיצד לימודי תואר ראשון תורמים לחיזוק תחושת המסוגלות, יצירת קשרים חדשים ועוד

נכון, כל אחד ואחת מאיתנו הוא פתית שלג ייחודי, אבל נדמה כי המסלול של מרבית הצעירים והצעירות בישראל הוא די זהה: שירות צבאי, טיול בחו"ל, לימודים וכניסה לשוק העבודה. חלק יבחרו לעשות שירות לאומי במקום צבא, אחרים אולי יוותרו על הטיול, וחלק אולי ייקחו הפסקה גדולה יחסית בין סיום הצבא לתחילת הלימודים. ועדיין – רבים ורבות בוחרים בתואר ראשון מכיוון שהוא חיוני להתפתחות הקריירה שלהם.

אין ספק, כי תואר ראשון מסייע רבות בתחום המקצועי – ראשית, הוא מעניק ידע תיאורטי חיוני נרחב הנדרש בתחומי עיסוק רבים. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד, תוכניות התואר הראשון כוללות גם סדנאות ופרויקטים מעשיים המסייעים ללומדים וללומדות לצבור ניסיון מקצועי. בנוסף, לתואר ראשון יש גם השפעה ישירה על גובה המשכורת ובחברות רבות, בעיקר גופים במגזר הציבורי, תואר ראשון משמעו משכורת גבוהה יותר.

ללימודי תואר ראשון יש תרומות חשובות נוספות:
 1. תעשירו את עצמכם:

  לימודי תואר ראשון מספקים בסיס ידע רחב החורגים פעמים רבות מגבולות המקצוע הספציפי אותו בחרתם ללמוד. כך, למשל, בתוכנית התואר הראשון בתקשורת של המסלול האקדמי המכללה למינהל תקבלו טעימות מעולמות תוכן שונים ומגוונים כמו פסיכולוגיה וסוציולוגיה. אם תבחרו, למשל, בתוכנית התואר הראשון במדעי ההתנהגות של המכללה, תוכלו ליהנות מקורסים בנושאים – "החברה החרדית: עבודה, מעמד האישה, ניו מדיה" ו"כלכלה נכזבת: תובנות על ידע, כוח והון".

  להעשרת הידע הזו יש יתרונות רבים – היא לא "רק" מעניינת והופכת את הלימודים למעשירים ומספקים יותר, היא פותחת בפניכם עולמות שלא הכרתם, ואולי כיוונים נוספים להתפתחות בעתיד.

 2. תוכיחו לעצמכם שאתם מסוגלים:

  כל התמודדות שאנחנו חווים במהלך החיים מוכיחה לנו שאנחנו מסוגלים – בין אם זה שירות צבאי, עבודה חדשה או לימודים אקדמיים. ההוכחה הזו שאנחנו מסוגלים מחזקת את הביטחון העצמי ותורמת ליכולת להתמודד עם אתגרים נוספים בעתיד.

  אז כן, תואר ראשון יסייע לכם בוודאי בפיתוח הקריירה המקצועית שלכם, אבל לא רק – תקופת הלימודים כולה עשויה לתרום לכם בדרכים שונות ומגוונות, תרומה שתלווה אתכם לאורך כל החיים.

 3. תפתחו חשיבה ביקורתית:

  לימודים במסגרת אקדמית חושפים אתכם לתיאוריות שונות ולדעות מגוונות אבל הם גם מלמדים אתכם לשאול שאלות, להתעמת עם תפיסות ולא לקבל דברים כמובן מאליו, כי מהביקורתיות הזו צומחת למידה אמיתית. הביקורתיות הזו יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים בתהליך הלמידה, ובמכללה למינהל אנחנו מקדמים יכולת חשיבה ביקורתית בכל תוכניות הלימוד שלנו.

   

 4. תחזקו את יכולות המשמעת העצמית שלכם:

  חושבים שאתם יודעים כיצד ללמוד? תחשבו שוב. גם אם בחרתם במגמות תובעניות יחסית בתיכון, הלימודים בתואר הראשון שונים לחלוטין. בשנים שלכם באקדמיה תלמדו לקרוא חומרים להם נדרשת יכולת הבנה מורכבת, תדרשו לזקק את החומר הנלמד לתובנות, ללמוד למבחנים הדורשים ניתוח והבנה מעמיקה של החומר, לעבוד בצוותים, להתמודד על לחץ, לנהל נכון את הזמן שלכם ועוד. אין ספק כי היכולות האלו שתרכשו בתהליך הלמידה יתרמו לכם בהיבט האישי בכל מסלול שתבחרו בו בעתיד, למעשה- בכל התמודדות עם סביבה חדשה. בנוסף, העובדה שהשלמתם מסלול אקדמי מוכיחה למעסיקים פוטנציאליים שיש לכם יכולות למידה ומשמעת עצמית, וזה באופן טבעי כבר גורם לכם לבלוט מעל מתמודדים אחרים, חסרי תואר.

 5. תכירו חברים לחיים:

  לימודים לתואר ראשון הם גם מסגרת חברתית בה תוכלו להכיר חברים וחברות חדשים – אנשים ממקומות מגוונים, מאוכלוסיות שונות שיפתחו אתכם ואתכן לעולמות חדשים ומרתקים. האנשים שילמדו איתכם יחלקו איתכם את ההתמודדויות והרגעים המשעשעים והקשים, חלקם ודאי יהפכו להיות חברים שילוו אתכם לאורך כל החיים – אבל בנוסף הם יכולים להפוך לרשת קשרים שתהיה חשובה להמשך החיים המקצועיים שלכם. הנטוורקינג לא מסתיים רק בכך – לאורך התואר תכירו מרצים ומרצות רבים, חלקם ממלאים משרות מפתח בתעשייה – גם היכרויות אלו עשויות לתרום רבות לרשת הקשרים המקצועית שלכם.

לרישום ומידע נוסף
  [current_url]


  רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

  אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

  מדיניות פרטיות

  לרישום ומידע נוסף
   [current_url]


   רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

   אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

   מדיניות פרטיות