6 סיבות מדוע כדאי לכם ולכן להמשיך ללימודי תואר שני

פותח דלתות, משדרג את השכר, מייצר הזדמנויות

 

סיימתם לימודי תואר ראשון, ויכול להיות שאפילו השתלבתם בשוק התעסוקה במקצוע הקשור לתחום הלימודים שלכם. זה הזמן לשים את החוויה הסטודנטיאלית שלכם מאחור? לשכוח ממטלות, עבודות אקדמיות ומבחנים? אפשרי, אבל לא מומלץ.
להחלטה להמשיך ללימודי תואר שני יש יתרונות רבים, ומי שרוכשים תואר כזה מייצרים לעצמם ערך מוסף משמעותי.

ובאמת, יותר ויותר אנשים מבינים את היתרונות בתואר שני. מספר הלומדים לתואר שני בישראל נמצא בעלייה כבר שנים לא מעטות. בשנת הלימודים תש"ן (1989-1990) למדו בתכניות התואר השני השונות 16,000 סטודנטים וסטודנטיות. בשנת הלימודים תשפ"א (2020-2021) מספרם כבר עמד על 68,800.

אז למה זה כדאי לכם ולכן?

 1. בזכות הקידום: במקומות עבודה רבים תואר שני הוא תנאי סף להתקדם לתפקידים שונים. לקידום הזה נלווה, באופן טבעי, שכר גבוה יותר ופעמים רבות גם – ביטחון תעסוקתי. כך, במשרות רבות במגזר הציבורי תואר שני חיוני לקידום למשרות רבות. בנוסף, גם במגזר הפרטי ישנן משרות רבות, במגוון תחומים, שתנאי הסף להן הוא תואר שני. לכן, אם אתם מעוניינים שהקריירה שלכם תתקדם לגובה, ולא רק לרוחב – קחו את זה בחשבון.
 2. בזכות האופציות: במציאות הנוכחית, אנשים רבים צפויים להחליף מקצוע מספר פעמים לאורך הקריירה שלהם. לימודי תואר שני פותחים בפני הלומדים והלומדות אופציות חדשות וחושפים אותם לתחומים חדשים. גם אם בחרתם במסלול מסוים, הרלוונטי לקריירה הנוכחית שלכם, החשיפה לקורסים מסוימים בתואר השני, למרצים ולחבריכם לספסל הלימודים עשויה לפתוח בפניכם אפיקים מקצועיים שכלל לא חשבתם עליהם. לכן, במסלול האקדמי המכללה למינהל מקפידים על תכניות לימוד עדכניות ביותר, המחוברות לצרכי התעשייה, בהן מרצים אנשי אקדמיה מובילים ובכירים מהתעשייה.
 3. בזכות הכלים: תואר שני מרחיב ומעמיק את הידע שרכשתם במהלך התואר הראשון. הכלים שמקבלים במהלך התואר השני מספקים ללומדים יכולת לבצע משימות שלא יכלו בעבר, או לבצע משימות שכבר כעת הם מתמודדים איתם – אבל טוב יותר. כך לדוגמה, בתכניות התואר השני במכללה למינהל משלבים היכרות מעמיקה עם כלי AI מתוך ההבנה כי תחום זה יבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים והקריירה, וכי התמקצעות בו מספקת יתרון תחרותי.
 4. בזכות האקסטרה: לתואר שני יש יתרונות פרקטיים רבים, אבל זו לא הסיבה היחידה ללמוד אותו. בתואר שני נוגעים כאמור לעומק בתכנים בהם לא ניתן לגעת בתואר הראשון, ונחשפים לעולמות תוכן חדשים. ההרחבה הזו מאפשרת הסתכלות חדשה על העולם, העמקה בתכנים חדשים שמעולם לא חשבתם שיענינו אתכם ויכולה לתרום בצורות שונות לחיים באופן כללי.
 5. בזכות הנטוורקינג: בלימודי תואר שני תפגשו קרוב לוודאי אנשים מארגונים שונים, שבסיטואציות אחרות לא בטוח שיצא לכם
  להכיר. הנטוורקינג הזה מפרה כמובן בתהליך הלמידה עצמו אבל גם יכול לסייע לכם בעתיד באינספור דרכים – במציאת מקום עבודה חדש, ביוזמות חדשות שתרצו לקדם ואפילו "סתם" ביצירת חברויות חדשות. במכללה למינהל קיימת רשת בוגרים ענפה ופעילה, ההופכת את יצירת הנטווורקינג הזה לקלה יותר, וגם לאפקטיבית.
 6. כי זה נשמע טוב: זה אולי שטחי, אבל תואר שני "נשמע טוב". תואר שני לא רק נראה טוב בקורות החיים, הוא מקרין עליכם, הוא מראה שאתם מסוגלים להתחייב, מסוגלים לחשיבה אינטלקטואלית ולהשקעה.

רוצים לייצר לעצמכם יתרון תחרותי ולרכוש כלים חשובים להתפתחות המקצועית והאישית שלכם? בואו ללמוד באחת מתכניות הלימוד של המסלול האקדמי המכללה למינהל ולהכיר את האקדמיה של העולם החדש.

לרישום ומידע נוסף
  [current_url]


  רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

  אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

  מדיניות פרטיות

  לרישום ומידע נוסף
   [current_url]


   רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

   אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

   מדיניות פרטיות