תואר + תעודה מקצועית של יועצת-מומחית או יועץ-מומחה למשפחה

התכנית מעמידה את חקר מוסד המשפחה במרכז, תוך דגש רב על רב-גוניות משפחה, הדינמיקה שלה והתהליכים המתרחשים בה. בנוסף, במסגרת התכנית, נבחנים צרכי הפרט במשפחה, הקשיים, דרכי ההתמודדות והמענה הנכון ברמה האישית והחברתית.

כתכנית משולבת, רב־תרבותית ובין־תחומית, התכנית מתבססת על המחקר והידע העכשוויים הקיימים אודות מוסד המשפחה, וכן על ידע וכלים יישומיים, מה שמאפשר ללומדים בה מגוון רחב של עיסוקים מרתקים הנותנים מענה לצרכים המתפתחים בהתמדה.

תכנית לימודים ייחודית

תנאי קבלה

 • list תואר ראשון

  ממוסד אקדמי המוכר בישראל בציון ממוצע של 75 ומעלה

 • list הקבלה ללימודים מותנת באישור ועדת הקבלה

בימים אלו אנחנו מציעים מתווה קבלה מיוחד בתנאים מקלים למשרתי המילואים בתקופת המלחמה, למידע נוסף השאירו פרטים או התקשרו אלינו.

פרקטיקום והתנסות מעשית

הסטודנטים מתנסים בתהליך ייעוץ משפחתי ממוקד וקצר באורך של 12 מפגשים ובו מקיימים תהליכי התערבות, תוך ליוווי אישי קרוב ובסטנדרט מקצועי גבוה ביותר, בשיתוף פעולה עם ארגונים הפועלים בקהילה, ומי שמקיימים עם בית-הספר שלנו, שותפות ארוכת שנים. הפרקטיקום מאפשר לסטודנטים התנסות מעשית בקבוצות קטנות בהן מתקיימת הדרכה קבוצתית וצוותית לתהליך הייעוצי שהסטודנטים מקיימים. במסגרת הפרקטיקום משכללים את מיומנויות הייעוץ לצורך מיטוב התהליך הייעוצי אותו מבצעים. בנוסף, הם נחשפים לעולמות תוכן ממוקדים, הנוגעים לסוגיות ליבה בחיי המשפחה, כגון: סמכות הורית, הצגת גבולות, ויסות רגשי, תקשורת בינאישית משמעותית ויעילה, היבטים של הורות לילדים עם צרכים מיוחדים, סוגיות בזוגיות ועוד.

במה תוכלו לעסוק?

כמוסמכי התכנית תוכלו לשמש כיועצי/מומחי משפחה, לחקור את התחום ולמלא תפקידים מגוונים במסגרות שונות בשוק הפרטי ובמגזר הציבורי. תוכלו לעסוק בהנחייה וייעוץ במערכות מוניציפיליות ובמערכת החינוך: המשך התמחות בייעוץ פרטני למשפחות ולזוגות, לרבות השתלבות בעמותות וארגונים וולונטריים בתחום המשפחה. בנוסף, תוכלו לייעץ בנושאי מדיניות ומתן שירותים למשפחה, ניהול מרכזי הורים ומשפחה, ייעוץ כלכלי ופיננסי (לבעלי רקע כלכלי), ייעוץ משפטי בענייני משפחה (לבעלי רקע משפטי) ועוד.

למה דווקא אצלנו?

 • Tick פרקטיקום
  בשנה השנייה לתואר מתנסים הסטודנטים במסגרת הפרקטיקום בהכשרה ייעוצית המאפשרת התנסות יישומית תוך שימוש בארגז הכלים והמיומנויות שרכשו במהלך הלימודים.
 • Tick ארגז כלים עשיר
  בזכות שתי ההתמחויות אותן לומדים במהלך התואר, ארגז הכלים שניתן הינו מבוסס ועשיר ומאפשר בהמשך הדרך לעסוק במגוון תחומי קריירה לבחירה.
 • Tick לימודים היברידים
  הסטודנטים יהנו מתכנית לימודים היברידית המשלבת הוראה בזום והוראה בכיתה.

לרישום ומידע נוסף
  [current_url]


  רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

  אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

  מדיניות פרטיות

  לרישום ומידע נוסף
   [current_url]


   רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

   אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

   מדיניות פרטיות