הרבה יותר מתואר: השתלבות מוצלחת בשוק התעסוקה בליווי המסלול האקדמי המכללה למינהל

המסלול האקדמי המכללה למינהל מוביל מזה שנים גישה כוללת ההופכת אותו לגוף אקדמי מוביל, המעניק לבוגרים ולבוגרות שלו מגוון כלים המכינים אותם באופן מיטבי להשתלבות בשוק התעסוקה

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת מסלול לימודים ומוסד אקדמי הוא הרלוונטיות של הלימודים לעתיד המקצועי של הסטודנט/ית. כל מועמד/ת ללימודים צריך לשאול את עצמו האם תוכנית הלימודים שבה הוא מתעניין מתאימה לדרישות שוק התעסוקה, האם הכלים שיקבל במהלך הלימודים יהיו רלוונטיים גם בעוד 5 שנים, והאם המוסד שבו יבחר ללמוד יספק לו מעטפת כוללת שתהפוך אותו למועמד אטרקטיבי בבוא העת כשיתחיל בחיפוש עבודה.

המסלול האקדמי המכללה למינהל מייצר לבוגרים ולבוגרות שלו יתרון תחרותי בכמה דרכים:

מנהלים את הקריירה מהרגע הראשון

איך לדייק את קורות החיים? כיצד להתנהל בראיונות עבודה? מרכז ניהול הקריירה של המכללה למינהל מציע מגוון סדנאות וקורסים המרחיבים את ארגז הכלים של הסטודנטים והסטודנטיות והמסייעים להם בחיפוש עבודה ותכנון מסלול הקריירה שלהם. כך למשל מציע המרכז סדנאות בנושאים – היכרות עם לינקדאין ושימוש ברשת החברתית ככלי למיתוג אישי, קידום קריירה ומציאת עבודה, שימוש בכלי AI בעולם היזמות, בניית תיק עבודות טכנולוגי שירשים מעסיקים, הכנה לראיון עבודה ועוד.

בנוסף, מציע המרכז הכוונה פרסונלית עם יועצות המרכז. במסגרת פגישות אישיות אלו מקבלים הסטודנטים והסטודנטיות מידע על שוק התעסוקה בתחום הרלוונטי להם, בונים מטרות קריירה ותוכנית לפיתוח הקריירה ומבצעים הכנה לתהליכי חיפוש עבודה.

עוד מפעיל המרכז את תוכנית ה- Internship, בשיתוף פעולה עם מעל 100 חברות מובילות במשק. במסגרת תוכנית זו משתלבים סטודנטים וסטודנטיות כמתמחים בחברות השונות וצוברים ניסיון מקצועי. כמו כן מתפעל המרכז אתר משרות מתעדכן, מקיים ירידי תעסוקה וימי זרקור המסייעים לסטודנטים ולסטודנטיות למצוא עבודה. הקשר עם מרכז ניהול הקריירה לא מסתיים עם סיום הלימודים, והמרכז מלווה את הבוגרים והבוגרות גם בחיפוש התפקידים הבאים שלהם.

יד ביד עם התעשייה

המסלול האקדמי המכללה למינהל מתבלט בנוף ההשכלה הגבוהה בישראל בקשר שלו עם התעשייה. הקשר הזה מייצר תוכניות הלימוד המותאמות לצרכי השוק המשתנים, בהן משתתפים בכירים מהתעשייה כמרצים, ומגוון פרויקטים יישומים המתקיימים עם חברות מובילות.

תואר שני

החיבור עם התעשייה מאפשר לבוגרים ולבוגרות לפתח, במסגרות שונות, מיזמים תוך ליווי של אנשי מקצוע מובילים מהתעשייה. אחד המיזמים הבולטים שצמחו במסגרת המכללה היא חברת Spot.io אותה הקים עמירם שחר, בוגר בית הספר למדעי המחשב של המכללה. שחר החל בפיתוח הרעיון במסגרת התוכנית ליזמות טכנולוגית של המכללה. החברה שהקים גייסה מעל 50 מיליון דולר ובהמשך אף נמכרה ל־NetApp תמורת כ-450 מיליון דולר. עוד מיזם מוכר שפותח במסגרת המכללה למינהל הוא אפליקציית PayBox, שנולדה במסגרת מרכז היזמות של המכללה על ידי הסטודנטים (אז) אודי ליברמן, טל גרינברג, דוד רחמים ואימרי הפנר.

מצמידים לכם מנטור

ההכנה לשוק התעסוקה במכללה למינהל לא באה לידי ביטוי רק במסגרת תוכניות הלימוד עצמן. ארגון הבוגרים והבוגרות של המכללה מפעיל מזה שנים את תכנית המנטורינג Forward, בשיתוף עם המרכז לניהול קריירה. במסגרת התוכנית בוגרים ובוגרות של המכללה מלווים סטודנטים וסטודנטיות לקראת סיום התואר בחשיבה על מסלולי קריירה, קבלת החלטות מקצועיות, הרחבת אפשרויות, בניית תכנית עתידית, העצמת חוזקות, חידוד הזהות המקצועית ורכישת כלים עדכניים.

כמו כן, ארגון הבוגרים והבוגרות, המקדם גישה המאמינה ב-Lifelong learning, מקיים הרצאות, מפגשי העשרה, קורסים, סדנאות והכשרות מקצועיות, במטרה לסייע לבוגרים ולבוגרות להרחיב את הידע שלהם, וגם לחזק את הקשרים הבין-אישיים. במסגרת זו מקיים הארגון הכשרות בנושאים מגוונים, כגון: איך למקסם תוצאות בעת שימוש בכלי בינה מלאכותית, השקעות אלטרנטיביות, תעשיית הקריפטו, מיתוג אישי ועוד.

לרישום ומידע נוסף
  [current_url]


  רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

  אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

  מדיניות פרטיות

  לרישום ומידע נוסף
   [current_url]


   רוצה לשמוע פרטים על מעונות הסטודנטים

   אני מאשר/ת ומסכים/ה לרישום פרטיי במאגרי המידע של המסלול האקדמי המכללה למינהל, לרבות לצורך דיוור ישיר של כל דבר פרסומת ועדכונים באמצעי ההתקשרות השונים.

   מדיניות פרטיות